HP ProBook 450 – laptop do biznesu

Zakup laptopa dość często wiąże się ze sporą dozą niepewności, która może wynikać z brakiem znajomości technologii komputerowej. Coraz to częściej można usłyszeć na temat powstających całych serii laptopów biznesowych, które przydają się w tym właśnie celu. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy zakupie urządzenia i czym musi cechować się dobre urządzenie biznesowe?

Podzespoły, a wydajność

Zdecydowanie najważniejszym aspektem, który wpływa pośrednio na wygodę pracy oraz efekty są podzespoły, które znajdują się wewnątrz laptopa. To one determinują jak sprawnie będzie działać sprzęt. Najistotniejszym z podzespołów jest z całą pewnością procesor stanowiący rdzeń całego układu. Dobrej klasy jednostka powinna posiadać co najmniej cztery fizyczne rdzenie, których taktowanie będzie wynosić około 2,5-3,5 GHz. Takie połączenie da zadowalające efekty, a korzystanie z podstawowych funkcji laptopa będzie nieprzerwane. Niekiedy poprawnie mogą się spisać jednostki o dwóch rdzeniach oraz czterech wątkach, które możemy spotkać przeważnie w budżetowym sprzęcie.

Ponadto istotną rolę odgrywa również pamięć operacyjna RAM, której zbyt mała ilość będzie skutkować drastycznymi spadkami wydajności. Pamiętać trzeba, że w pamięci RAM przechowywane są aktualnie wykorzystywane aplikacje oraz sam system operacyjny, dlatego też standardem na dziś dzień jest 8 GB RAM.

Jaki model laptopa wybrać?

Jednym z budżetowych rozwiązań, które sprawdzą się w biznesie jest laptop HP ProBook 450 (więcej tutaj: www.laphard.pl). Owe urządzenie może pochwalić się procesorem z serii Intel Core i5 6200U. Jednostka ta posiada dwa fizyczne rdzenie, których nominalne taktowanie wynosi 2,3 GHz, a w trybie TURBO 2,8 GHz. Jest to wystarczająco dobre połączenie by zapewnić wygodę pracy.

Ponadto na pokładzie odnajdziemy typowo 8 GB pamięci RAM typu DDR4. Kości te taktowane są zegarem 2133 MHz. Ogromną zaletą jest możliwość rozszerzenia pamięci o dodatkową kość. Maksymalna ilość RAM w urządzeniu to 16 GB. Laptop HP ProBook 450 jest sprzętem elegancko wykonanym dzięki czemu idealnie wpisuje się w biznesowy schemat.

Obraz Welcome to all and thank you for your visit ! ツ z Pixabay